kategoria: Na Sygnale
6 sierpień 2024

Bez prawa jazdy, z czynnym zakazem

zdjęcie: Bez prawa jazdy, z czynnym zakazem / fot. KPP w Szydłowcu
Nawet 5 lat więzienia grozi 24-latkowi, który kierował audi pomimo braku uprawnień i sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Wczoraj (6.08) przed północą na terenie gminy Chlewiska policjanci z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego szydłowieckiej komendy zatrzymali do kontroli audi, którym kierował 24-letni mieszkaniec miejscowej gminy. W czasie sprawdzania danych kierowcy w policyjnych bazach okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnienia do kierowania, a do tego ma czynny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany przez sąd.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa 24-latkowi za niestosowanie się do wyroku sądu grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Marlena Skórkiewicz

2024-09-28 19:00
Szydłowieckie Centrum Kultury –...