21 marzec 2024

Nietrzeźwa kierująca zatrzymana - miała ponad 0,5 promila

zdjęcie: Nietrzeźwa kierująca zatrzymana - miała ponad 0,5 promila / fot. KPP w Szydłowcu
3 lata pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów to konsekwencje, z jakimi musi się liczyć 24-letnia mieszkanka powiatu szydłowieckiego, która prowadziła w stanie nietrzeźwości samochód osobowy. Została wyeliminowana z ruchu przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu. Badanie przeprowadzone alkomatem przez funkcjonariuszy wykazało u kierującej ponad 0,5 promila alkoholu.

Wczoraj (20.03.br.) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu przed godziną 20 zatrzymali do kontroli drogowej kierującą samochodem osobowym. Jak się okazało 24-letnia mieszkanka powiatu szydłowieckiego prowadziła pojazd mając ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Kobieta straciła już uprawnienia do kierowania, teraz będzie odpowiadała przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy zadbajmy o bezpieczeństwo swoje oraz innych, każdy nawet anonimowo może powiadomić policję pod nr telefonu 112 o niebezpiecznym zachowaniu innych uczestników ruchu drogowego.

Autor: mł. asp. Marlena Skórkiewicz

źródło: policja.pl (Autor: mł. asp. Marlena Skórkiewicz)