20 marzec 2024

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże

zdjęcie: Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże / fot. KPP w Szydłowcu
Szydłowieccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże na terenie powiatu szydłowieckiego. Sprawca ma na swoim koncie kradzieże na stacjach paliw i w sklepie spożywczym. Jego łupem padło mienie o wartości blisko 3 tys. zł. Ponadto kierował pojazdem pomimo aktywnego zakazu sądowego, a pojazd posiadał tablice nieprzypisane do tego pojazdu. Teraz 19-latek odpowie przed sądem za swoje czyny. Grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek (18.03) Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu zatrzymali 19-letniego mieszkańca województwa świętokrzyskiego podejrzanego o kradzieże paliwa na 2 stacjach paliw i wyrobów tytoniowych w sklepie spożywczym na terenie powiatu szydłowieckiego.

Jak potwierdzili funkcjonariusze, podejrzany na przełomie lutego i marca br. dopuścił się na terenie powiatu szydłowieckiego kradzieży na 2 stacjach paliw i w 1 sklepie spożywczym. Jego łupem padło mienie o łącznej wartości blisko 3 tys. zł. Były to paliwo i wyroby tytoniowe. Okazało się, że mężczyzna dopuścił się w krótkich odstępach czasu co najmniej trzech kradzieży. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna posiada aktywny zakaz sądowy prowadzenia pojazdów i jest poszukiwany przez inną jednostkę policji celem odbycia kary pozbawienia wolności na okres 3 miesięcy.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz za kradzieże mężczyzna odpowie przed sądem. Grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: mł. asp. Marlena Skórkiewicz

źródło: policja.pl (Autor: mł. asp. Marlena Skórkiewicz)